Na Facebook’u jest dużo miejsc, gdzie prawnik może się uśmiechnąć. Twórcy profili prześcigają się na kreatywność, aby przyciągnąć uwagę prawników – nadszedł czas, by uhonorować najlepszych.

Przedstawiamy ranking 6 najśmieszniejszych profili prawniczych na Facebooku. Postanowiliśmy nie określać rankingu miejsc, bo każdy z profili jest unikalny i ciężko je porównywać. Prezentujemy je w takiej a nie innej kolejności tylko ze względu na liczbę like’ów – przedstawiamy śmieszkowe profile od największego do najmniejszego.

Smacznego 🙂

Pisma procesowe napisane na odpierdol

Liczba lików: 30 523

Praca prawnika na co dzień nijak się ma do emocjonujących spektakli z amerykańskich prawniczych filmów. To często siedzenie na tyłku i pisanie pism procesowych. W całej masie produkowanych przez tysiące prawników pism, zdarzają się także i perełki, których standard przygotowania odbiega nieco od obowiązującego kanonu. Wszystkie te najgorsze (najlepsze?) z kronikarskim zacięciem kolekcjonuje na swoim profilu (nie taki znowu 😉 ) tajemniczy twórca.

Prawnicy kochają inaczej

Liczba lików: 23 596

Profil humorystyczno-lifestalowy, skierowany głównie do kobiecego odbiorcy. Obok treści o drogim jedzeniu, wyszukanych filmach i mazidłach do twarzy, znajdują się także charakterystyczne gadające serduszka, które z użyciem prawniczego żargonu w zabawny sposób komentują otaczającą nas rzeczywistość.

All I Need is LAW

Liczba lików: 23 060

To z pewnością najładniejszy z wyróżnionych profili. Przez lata eksperymentowania wypracowano styl, który jest nie do podrobienia. Za pomocą charakterystycznej czcionki i kreski komentowana jest rzeczywistość studiów prawniczych. Profil skierowany jest więc głównie do studentów prawa – przynosi im ulgę w cierpieniu i daje motywację do dalszej pracy.

Ślepym Okiem Temidy

Liczba lików: 19 611

W zestawieniu nie mogło zabraknąć profilu prowadzonego przez sędziego i rysownika – Arkadiusza Krupę. Wprawdzie sama twórczość jest analogowa, ale profil jak najbardziej cyfrowy. Unikalna jest też perspektywa komentarzy – to świat okiem liniowego sędziego. Często wydźwięk rysunków jest gorzki, ale zawszę można się uśmiechnąć, choć czasem to śmiech przez łzy.

Życie to tylko chwila, strać ją na cywila

Liczba lików: 17 728

Wprawdzie tematyka dotyczy wrogiej nam działki – prawa cywilnego, i nie zgadzamy się z mottem wyrażonym w nazwie, to mimo tego zdecydowaliśmy się go wyróżnić. To co wartościowe w humorze to aktualność żartu – bez wątpienia twórca cywilnego profilu ma szybki spust. Bieżące wydarzenia z kręgu popkultury potrafi w oka mgnieniu zamienić w prawniczy humor. Nie boi się też eksperymentowania, znajdziemy tutaj różnego rodzaju formy wyrazu, takie jak komiksy, memy czy żarty słowne – oby było tego więcej 🙂 

W trybie art. 761 KPC

Liczba lików: 6580

Jeżeli proces wymierzania sprawiedliwości porównamy do układu pokarmowego, to oni zajmują się tą najmniej elegancką częścią. Nikt nie cieszy się odwiedzin komornika, ale dzięki nim, część osób cieszy się z postów komorników. Profil W trybie art. 761 KPC  nieustającym entuzjazmem walczy o honor swojego zawodu, a tym samym honor całego wymiaru sprawiedliwości. Nie jest to zadanie łatwe, bo:

„Bycie komornikiem to jak gra w prawo na poziomie hard”.

 

Wszystkie grafiki pochodzą z poszczególnych profili na FB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here